Malá zpověď

Jak se to tak dělává, je slušností se představiti. Má milovaná maminka a tatíček(budiž mu lehká zem) se mne rozhodli pojmenovati Haničkou Heřmanovou a vychovávati v Ústí nad Labem. Takové hodné spavé miminečko jsem byla, však puberta si pěkně pohrála a já přidělala nejednu šedinu. Toulavé botky jsem obula a zlobila – tu truchu pivečka, tu trochu drog…Však vše se v dobré obrátilo a zlo se odvrátilo, ale že to trvalo……
Nikdy však nebudu litovat nabytých zkušeností. Hodí se k poznávání a respektování lidských osudů. Nikdo a nic není pouze černé a bílé, každý z nás má své světlo i temný koutek….

JAK JSEM K AROMCE PŘIČICHLA

Bude to již drahnou dobu, kdy jsem bydlívala u svého chlapce v malebné vesničce Krásný Buk u Krásné Lípy a seznámila se s úžasnou Martinkou Kopsovou-Milcovou. Pracuje ve firmě Nobilis Tilia, kam mne přivedla s tím, zda nechci pracovat u nich v čajovně. No bodeeejť by neee. V tu dobu byli bylinky miláčíčkem a v Nobilisu jsem se postupně pročítávala brožurkami, přičichávala k éterickým olejům a zkoušela kosmetické výrobky. Ještě dodnes si pamatuji, že jsem měla mateřídouškové období.
Láska však skončila a já se přestěhovala zpátky do Ústí.

Po aromce ani vzdechu, ale potvůrka jedna se jen na mžik schovala, aby mi za pár chvil dala o sobě vědět.
Po půl roce jsem čekala se svým bývalým mužem miminko a já si koupila od Nobilis olejíček na strie a už jsem se opět ponořila do samostudia. V ústecké knihovně mají doopravdy parádní knihy o aromaterapii – Voňavá lékárna od Valerie Woodword, Aromaterapie od A-Z od Patricie Davis, Aromaterapie pro každého od Roberta Tisseranda a mnoho dalších. Však tyhle 3 knížky se nejvíce zapsaly do mé dušinky.

Jak někteří možná víte, Ústí bylo kolébkou aromaterapie ( Karel Hádek – Atok). A víte o tom, že Karel je bratranec Zbyňka Šedivého (Nobilis Tilia)? Takže tu máme krásné rodinné aroma-vazby. To bylo trochu klepů do bulváru 🙂 a jedeme dááál.
V roce 2010 jsem si u firmy Atok v jejich překrásné vile v Sebuzíně udělala kurz základy +pokračování aromaterapie. Poprvé jsem se odvážila a měla tu možnost popřemýšlet nad fungováním EO v produktech a za jakým účelem je volím. Byla to nádhera a já v tom byla ještě víc po uši. Po zpětném ohlédnutí jsem věděla velký kulový, ale…..
Rok poté jsem si udělala akreditovaný masérský kurz, masáže čokoládou , dětské masáže a terapii pomocí řas, však na správné jméno si nemohu vzpomenout.


Čas letěl a já zatoužila po druhém děťátku, jak se řeklo, tak se zadělalo….
Bohužel náš mazlínek trpěl chronickou bronchitidou, dostal dejchátko a s tímto problémem se objevil i ekzém.
Koupila jsme si od Atoku krém na dětský ekzém, ale nepomohl. V ten moment jsem si řekla-moment a koupila čistou krémovou bázi Dermal, spoustu EO a počalo se čarovat.
Vyzkoušela jsem pár druhů,,až jeden sedl jak prdka na hrnec. Byla to kombinace levandule,palmarosa a meduňka. Sice se má meduňka aplikovat až od 2 let, ale ten půl rok se dá, kor když to pomáhá.
Dalším super pomocníkem nám byla mastička z ústecké manufaktury Delibutus s názvem Pro domácí mazlíky. Tohle mazání je z řady- péče o naše čtyřnohé kamarády, ale složení 100% přírodní, bez jakýchkoli sračiček. Nastolila jsem bezmléčnou dietu,
dejchátko jsem dávala jen při akutních problémech a odmítla mazáníčka předepsaná od pediatry, která s tím neměla sebemenší problém, když viděla, že to pomáhá.
A od té doby jsem v kruhu stejně postižených – Aromaterapie-láska na celý život.
Nyní si už veškerou kosmetiku míchám sama či s pomocí. Co jsem však ještě nikdy nezkoušela jsou šampuky, řasenka, tekutý make-up, ale nejde vše hned.

V té době jsem neměla PC, žádný Fb a vše jsem drtila z knih, časopisů o aromaterapii a vlastních zkušeností. Před 2 roky jsem však objevila kouzlo FB a to vám byla jízda. Moc si vážím přístupu Xenie Bodorik Pilíkové a její fb stránky Přírodní lékárna – aromadary+Terezky Machové-masáže Habibi. Od nich jsem se dozvěděla tolik novinek, že v knihách bych ležela doposud a stejně se nedozvěděla tolik krásných informací.
Co se týká vykuřovadel, nelze nejmenovat Kačku Polívkovou – Dobré vůně, která dělá fakt úžasný vykouřený kurzy.
Nyní si konečně plním svůj dlouholetý sen a aromaterapii studuji v Praze na Institutu aromaterapie.

A to je v rychlosti o mě a mé 10leté voňavé lásce aromce vše.
Příští článek bude o tom, jak, proč a pro koho Čarokrásno krámeček vznikl..