Masáže – dospělí a těhotné

Věnuji si holistické (celostní) aromaterapii, ke které patří i masáže. Věnuji se ženám, těhotným ženám a dětem. Muže nemasíruji po předchozích neblahých zkušenostech a také jsou jiné tělesné skladby, než ženy a děti, ale neříkám, že nedělám občas vyjímky. Tímto se mužům omlouvám, ale zajisté si najdete toho pravého maséra, masérku pro vás. Má specializace se uchýlila jiným směrem, ale aromaparfémy, inhalační a masážní směsi vám ráda zhotovím.
Co je aromaterapie?
Léčebná terapie pomocí vůní (aroma).
Co to je za vůně?
100% přírodní éterické oleje, které se získávají pomocí destilace, lisováním a dalšími extrakcemi (CO2) rostlinného materiálu.
Využívá se při masáži dalších surovin?
Ano, rostlinné oleje lisované za studena (LZS), rostlinná másla, ve kterých se éterické oleje rozpouští. Dále používám hydroláty(květové vody), což je nejjemnější voňavá forma aromaterapie. Využívám jich především při práci s dětmi a těhotnými.
Jak taková masáž probíhá?
Když klient přijde na objednanou masáž, hned se nesvléká a nelehá na masážní lůžko. Nejprve proběhne konzultace – z jakého důvodu přišel na masáž, zda chce vyladit spíše po psychické či fyzické stránce, ale ruku na srdce, vše spolu nějakým způsobem souvisí. Ve zkrácené verzi, proběhne zpověď a důvěra je velmi podstatnou součástí ozdravného procesu. Vše probíhá pouze mezi čtyřma očima a ušima. Také je pro celou terapii důležité znát případné zdravotní komplikace, medikaci. Na závěr spolu vybereme éterické oleje, které působí na daný problém a vytvoříme spolu voňavou kompozici, kterou následně klienta namasíruji a také si jí klient odnese domů, aby o sebe mohl pečovat i v domácích podmínkách. Je dobré, když klient přijde po 2 týdnech až měsíci. S klientem jsem i přes to v kontaktu a ladíme, hladíme se na dálku. Jestli však tento způsob klientovi z nějakého důvodu nesedí, respektuji a shledáváme se až při další masáži.
Takže používáte pouze rostlinné preparáty?
Ano, jak jsem zmiňovala už výše. Bez parabenů, sulfátů, ropných produktů a netestovaných na zvířatech, takže ke mně na masáž může přijít i vegan :).
Jsou při masáži nějaká omezení?
Pár jich bude- na masáž nechodit hladoví, ale ani ne nacpaný. Když je člověk nachlazený, mohla by se tím rozjet nemoc. Samozřejmě, když je nemocný, teploty atd…V tomto případě můžu klientům namíchat inhalační tyčinku, která zmírní příznaky. Dále lidé, kteří se léčí s rakovinou atd…, i když pár aromaterapeutek pracuje s lidmi, jež postihla rakovina, ale na to se necítím tak zkušená.
Všimla jsem si, že v nabídce nemáte čistě masáž zad, proč?
To by mne musela hanba fackovat. Jelikož se zabývám holistickým přístupem, vím, že záda úzce souvisí s hrudní částí a vlak přes to u mne nejede – basta :). S klienty a hlavně dětskými dělám ještě doprovodná cvičení. Někdy si přijdu jak chiropraktik, ale fakt jenom přijdu :), ale kdo ví, možná nevědomky nějaké prvky využívám.
Snad vám tyto informace stačí, v případě jakýchkoli dotazů mne neváhejte kontaktovat.
Hanka